2010    2011    2012    2013    2014    2015    2016    2017    2018    2019    Hodie    2020    2021    2022    2023    2024    2025    2026    2027    2028    2029   

Rubrics 1960 : Kalendarium: Junius 2019

Jan     Feb     Mar     Apr     Maj     Jun     Jul     Aug     Sep     Oct     Nov     Dec

Diesde TemporeSanctorumd.h.
01 Scriptura: Sabbato post Ascensionem    IV. classis S. Angelæ Mericiæ Virginis    III. classis Sat
02 Dominica post Ascensionem    II. classis

_

Sun
03 Feria II post Ascensionem    IV. classis

_

Mon
04 Scriptura: Feria III post Ascensionem    IV. classis S. Francisci Caracciolo Confessoris    III. classis Tue
05 Scriptura: Feria IV post Ascensionem    IV. classis S. Bonifatii Episcopi et Martyris    III. classis Wed
06 Scriptura: Feria V infra Hebd post Ascensionem    IV. classis S. Norberti Episc. et Confessoris    III. classis Thu
07 Feria VI infra Hebd post Ascensionem    IV. classis

_

Fri
08 Sabbato in Vigilia Pentecostes    I. classis

_

Sat
09 Dominica Pentecostes    I. classis

_

Sun
10 Die II infra octavam Pentecostes    Dies Octavæ I. classis

_

Mon
11 Die III infra octavam Pentecostes    Dies Octavæ I. classis

_

Tue
12 Feria Quarta Quattuor Temporum Pentecostes    Dies Octavæ I. classis

_

Wed
13 Die Quinta infra octavam Pentecostes    Dies Octavæ I. classis

_

Thu
14 Feria Sexta Quattuor Temporum Pentecostes    Dies Octavæ I. classis

_

Fri
15 Sabbato Quattuor Temporum Pentecostes    Dies Octavæ I. classis

_

Sat
16 Dominica Sanctissimæ Trinitatis    I. classis

_

Sun
17 Feria Secunda infra Hebd I post Octavam Pentecostes    IV. classis

_

Mon
18 Scriptura: Feria Tertia infra Hebd I post Octavam Pentecostes    IV. classis S. Ephræm Syri Confessoris et Ecclesiæ Doctoris    III. classis Tue
19 Scriptura: Feria Quarta infra Hebd I post Octavam Pentecostes    IV. classis S. Julianæ de Falconeriis Virginis    III. classis Wed
20 Festum Sanctissimi Corporis Christi    I. classis

_

Thu
21 Scriptura: Feria VI infra Hebd I post Octavam Pentecostes    IV. classis S. Aloisii Gonzagæ Confessoris    III. classis Fri
22 Scriptura: Sabbato infra Hebd I post Octavam Pentecostes    IV. classis S. Paulini Episcopi et Confessoris    III. classis Sat
23 Dominica II Post Pentecosten    II. classis In Vigilia S. Joannis Baptistæ    II. classis Sun
24 Scriptura: Feria II infra Hebd II post Octavam Pentecostes    IV. classis In Nativitate S. Joannis Baptístæ    I. classis Mon
25 Scriptura: Feria III infra Hebd II post Octavam Pentecostes    IV. classis S. Gulielmi Abbatis    III. classis Tue
26 Scriptura: Feria IV infra Hebd II post Octavam Pentecostes    IV. classis Ss. Joannis et Pauli Martyrum    III. classis Wed
27 Feria V infra Hebd II post Octavam Pentecostes    IV. classis

_

Thu
28 Sanctissimi Cordis Domini Nostri Jesu Christi    I. classis

_

Fri
29 Tempora: Sabbato infra Hebd II post Octavam Pentecostes    IV. classis SS. Apostolorum Petri et Pauli    I. classis Sat
30 Dominica III Post Pentecosten    II. classis

_

Sun